Otelul Galati – U Cluj 3-0, Liga 1 – etapa 22

Otelul Galati a revenit pe prima treapta a clasamentului Ligii 1 dupa victoria obtinuta pe teren propriu, in fata formatiei U Cluj cu scorul de 3-0.Gazdele au dominat inca din debutul intalnirii, reusind sa deschida scorul in minutul 23 atunci cand Paraschiv a inscris cu un sut plasat din interiorul careului. 2-0 a fost pentru gazde in minutul 51, Giurgiu reluand in plasa o centrare venita de pe partea dreapta a atacului galatean.Scorul final al partidei a fost stabilit in minutul 70 de internationalul Rapa, fundasul gazdelor inscriind dupa o faza la care au mai contribuit Salageanu si Pena.
Au evoluat urmatoarele formatii:Otelul Galati: Grahovaci – Rapa, Perendija, Costin, Salageanu (Petean ’89) – Neagu, Giurgiu – Iorga, Viglianti, Ilie (Ochirosii ’83) – Paraschiv
(Pena ’57). Antrenor: Dorinel MunteanuUniversitatea Cluj: M. Popa – Buhus, Abrudan, Pele, Ascoli – Voican (Ungurusan ’55), Nasser, V.