Otelul Galati tinuta in sah pe propriul teren de trupa lui Cartu

Otelul Galati a terminat la egalitate, sambata, pe teren propriu, cu Pandurii Targu Jiu, scor 0-0, intr-un meci din etapa a 17-a a Ligii I, iar in urma acestui rezultat elevii lui Sorin Cartu raman neinvinsi in campionat de sase etape, transmite corespondentul NewsIn.OTELUL GALATI-PANDURII TARGU JIU 0-0Otelul: Kolev – Sarghi (Pena 46), Costin, Jelev, Salagean – Gado (Cojoc 21), Viglianti, Bourceanu, Paraschiv – L. Iorga, M. Tanase. Antrenor: Petre Grigoras.Pandurii Tg. Jiu: Stanca – Popete, Chibulcutean, Rusu, Cardoso – Murgan, Vancea, Nalati (D. Orac 64, Thiago 70), Ghindeanu – I. Iordache, Al. Piturca (Raskovic 85). Antrenor: Sorin Cartu.Cartonase galbene: Costin 7, Salagean 64, Pena 80, Viglianti 89 / Popete 9, Vancea 45+1, Murgan 65, Ghindeanu 88 Arbitri: Marius Avram – Stelian Slabu, Irina MartStadion: Otelul; Spectatori: 5.000.La acest meci, antrenorul oaspetilor nu s-a putut baza, din cauza accidentarilor, pe mai multi jucatori: Pacurar, Vasilache, A. Rus, Mandrean, Arrieta, Mingote, iar Fl. Stanga a fost suspendat. Sorin Cartu a luat loc in tribune, el fiind suspendat pentru 2 etape de Comisia de Disciplina, in urma eliminarii de la partida de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 2-1.In minutul 23, Adrian Rusu a fost foarte aproape de a inscrie in proprie poarta, mingea deviata de fundas in careul mic fiind foarte aproape sa-l surprinda pe Stanca.In minutul 50, la o iesire hazardata a portarului Kolev, gorjenii au fost foarte aproape de deschiderea scorului, insa Costin a respins din fata portii goale.In minutul 68, Cojoc l-a lovit dur cu piciorul in piept pe D. Orac, acesta din urma a primit 5 minute ingrijiri la marginea terenului, fiind transportat in cele din urma la ambulanta. Dupa acest incident, Orac a fost inlocuit cu Tiago.In urma acestui rezultat, formatia lui Petre Grigoras a acumulat 23 de puncte si a ramas pe pozitia a 11-a in clasament, in timp ce Pandurii Targu Jiu se mentine pe locul 12, cu 21 de puncte.