Otelul – Gaz Metan Medias 2-0 (1-0). Gazdele raman in zona retrogradarii

Otelul Galati a obtinut cea de-a treia victorie in actuala editie de campionat dupa a depasit-o pe Gaz Metan Medias cu scorul de 2-0 intr-o partida contand pentru etapa a 14-a a Ligii 1.Gazdele au deschis scorul dupa un sfert de ora, Giurgiu punctand cu un sut plasat de la 25 de metri.Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 59, Bajenaru servindu-l perfect pe Pena pentru lovitura de cap a acestuia.Au evoluat urmatorii jucatori:Otelul Galati: Branet – Carja, Sirghi, Sipovici, Cucu – Giurgiu, Neagu – Iorga, Bajenaru (Filip ’70), Stromajer (Chipirliu ’89) – Pena (Didi ’79). Antrenor: Viorel Tanase.Gaz Metan Medias: Loncarici – Ciuca, Frasinescu, Muth, Buzean – Tahar, Negru (Todea ’62) – Astafei, Eric, C. Petre (Vasilache ’57) – Bawab (Bud ’75). Antrenor: Cristian Pustai.