PANDURII – STEAUA, LIVE. Minut cu minut PANDURII – STEAUA

Meciul Pandurii – Steaua s-a terminat cu scorul de 0-0, in etapa a XII-a din Liga 1. Steaua a vrut mai mult, dar nu a putut sa intre in posesia mingii, insa Pandurii a avut un joc bun, mai ales in prima repriza. Asteptam goluri de la meciul Pandurii – Steaua, iata ca nu s-a intamplat asa. Cele mai ofensive echipe ale campionatului nu au miscat tabela de marcaj. Steaua pastreaza diferenta fata de Pandurii, insa castiga 1 punct fata de CFR, Dinamo si Rapid. Steaua are 29 de puncte, Pandurii 26, vaslui este pe 3, reusind sa depaseasca Astra.Steaua a aratat mult mai bine in repriza a doua, insa nu a reusit sa inscrie. Reghe a fost nemultumit la sfarsitul partidei, spera ca Steaua sa se desprinda in fruntea clasamentului. La finalul meciului s-au tras focuri de artificii, se aniverseaza 50 de ani de la infiintarea clubului Pandurii targu Jiu.Pana acum, Steaua are 9 victorii, un egal si o infrangere. Pandurii nu are in vedere castigarea titlului, iar daca s-ar intampla acest lucru atunci ar fi o mare performanta. Oricum, Pandurii este un club care creste.Steaua va juca saptamana viitoare impotriva norvegienilor de la Molde, un meci foarte important in grupele Europa League.LIVE TEXT PANDURII – STEAUA Min. 90 +3: Cartonas galben pentru Tanase.Min. 90: Aruncare de la margine pentru Steaua. Nikolic este faultat de mamele, care a tras cat a putut de stelist. Nu se da nimic. Vor fi 3 minute de prelungire.Min. 86: Steaua avanseaza spre careul de 16 metri al gazdelor. Partida Steaua – Pandurii se indreapta catre un rezultat de egalitate. Steaua ar pastra diferenta fata de Pandurii, insa ar castiga 1 punct fata de CFR, Dinamo si Rapid. Min. 84: Cartonas galben pentru Boutadjine.Min. 84: O noua schimbare la Pandurii. Iese Matulevicius, intra Lemnaru. O schimbare post pe post.Min. 83: Schimbare la Pandurii. Intra Adrian Rusu in locul lui Radut. O mutare defensiva.Min. 81: Aruncare de la margine pentru Steaua. Min. 80: Schimbare la Steaua. Intra Mihai Costea in locul lui Rusescu. Min. 79: Rusescu suteaza, insa Viera respinge in corner. Steaua domina acest final de partida.Min. 78: Balon scapat in afara terenului de stelisti. Tanase paseaza foarte bine pentru Nikolic, care insa este neatent si mingea trece pe langa el.Min. 76: Ultimul sfert de ora la Pandurii – Steaua. Probabil echipa care va marca prima va si reusi sa castige. Pandurii a marcat 7 goluri din 22 din faza fixa.Min. 74: Lovitura de colt pentru Steaua.Min. 72: Schimbare la Pandurii. Iese A. Maxim, intra K. Boutadjine. Min. 72: Nikolic a ramas singur in apropierea portii, insa s-a miscat greu si au intervenit cei de la Tg. Jiu.Min. 70: Ocazie pentru Steaua. Tanase incearca o foarfeca, este neatent Nikolic care nu are simtul portii, respinge de la marginea portii Mamele.Min. 68: Adi Popa incearca sa combine cu Rusescu, insa Viera intervine impecabil. Echipa lui Petre Grigoras si-a pierdut din energie.Min. 67: O singura schimbare mai are la dispozitie Reghecampf. Nu se grabeste.Steaua nu a mai castigat la Pandurii Tg. Jiu din 2008, cand pe banca Stelei se afla Lacatus. Pandurii nu a mai pierdut pe teren propriu din sezonul trecut. Min. 60: Martinovic ia cartonas galben pentru ca a stat prea mult la discutii cu Alexandru Tudor.Min. 58: Parvulescu faulteaza si ia cartonas galben.In repriza a doua, Steaua incearca sa preia controlul jocului. Min 55: Rusescu suteaza puternic, insa mingea trece pe langa poarta.Min. 53: Vole foarte frumos a lui Gardos, insa portarul gorjenilor reuseste sa respinga.Min. 53: Faulteaza Cristea. Lovitura libera executata de Bourceanu. Pana acum, Steaua a marcat doar 3 goluri din 24 din faza fixa.Min. 50: Aruncare de la margine pentru Pandurii.PANDURII – STEAUA A inceput repriza a doua. Pandurii au avut un joc spectaculos in prima repriza, iar Steaua nu a reusit sa aiba nicio ocazie decenta la poarta gorjenilor.S-a terminat prima repriza. Pandurii – Steaua, scor 0-0 la pauza.Pandurii ar deveni noul lider in Liga 1 daca ar castiga la 3 goluri diferenta.Min. 34: Maxim arunca de la margine. Steaua este pusa la colt in aceasta prima repriza de echipa lui Petre Grigoras.Min. 30: Gabi Matei la un pas de autogol. Toti ochii sunt pe el si pe Nikolic, dupa acel episod bahic in care au fost implicati. Orice rgeseala le va fi taxata de acum incolo.Min. 28: Greseli foarte multe atat la Steaua, cat si la Pandurii. Pasa buna a lui Nistor pentru Matulevicius, Maxim face o trecere spectaculoasa cu calcaiul pe la spate si scoate din joc pe ambii fundasi ai Stelei. Balonul este scos de Tatarusanu, despre care putem spune ca este omul meciului. Senzational acest Maxim in prima jumatate de ora.Min 19: Steaua sta ceva mai bine in teren si ii forteaza pe gorjeni sa stea putin in spate. Aruncare de la margine pentru Pandurii.Steaua a luat un singur gol din faze fixe in acest campionat. Apararea Stelei este bulversta de atacurile celor de la Pandurii. Se joaca intr-un ritm nebun, publicul este incantat de ceea ce vede. PANDURII – STEAUA, in continuare 0-0.Min. 14: Trage Voiculet, insa prinde Tatarusanu. Festival ofensiv al Pandurilor.Min. 14: Grigoras in fata portii, dar nu apare nimeni. Niciun mijlocas nu este acolo, mingea trece prin fata portii lui Tatarusanu.In primele 10 minute ale partidei, Steaua nu gaseste prea multe solutii pentru a opri jocul gazdelor.Min. 11: Ocazie imensa pentru Pandurii cu semnatura lui Alexandru Grigoras. Flancul drept al Stelei are probleme.Min. 8: Aruncare de la margine pentru Pandurii. o singura echipa nu a reusit sa marcheze la Tg. Jiu. Este vorba de Rapid.Min. 5: Aruncare de la margine pentru Steaua. O etapa favorabila pentru cele doua formatii aflate in fruntea clasamentului. Majoritatea echipelor cu pretentii au pierdut, singura care a reusit sa se apropie de varful clasamentului fiind Vaslui, care in moment se afla pe locul 3.Steaua este recunoascuta ca o echipa care face un presing foarte bun in terenul advers. A inceput meciul Pandurii – Steaua.Echipe de startPANDURII TG. JIU: Mingote – Plea 351;c 259;, Viera, Mamele, C 259;lin Cristea – Voicule 355;, Nistor, R 259;du 355; – Maxim, Alex Grigora 351;, MatuleviciusRezerve: Laz 259;r, Rusu, Ionu 355; Rada, Karim Boutadjine, Cosmin B 259;cil 259;, Lemnaru, Godwin KonyehaSTEAUA: T 259;t 259;ru 351;anu – Matei, Martinovic, Gardo 351;, Pârvulescu – Bourceanu, Filip – Popa, Rusescu, Chipciu – NikolicRezerve: Stanca, Pintilii, Mihai Costea, T 259;nase, Prepeli 355; 259;, Dumitra 351;, Tibi B 259;lanPANDURII – STEAUA. Daca Steaua ii va bate pe cei de la Pandurii, stelistii vor lua o prima record in valoare de 20.000 de euro. Este un meci pe care daca baietii il vor castiga, vor avea o prima de 20.000 de euro , a spus Antrenorul ros-albastrilor, Laurentiu Reghecampf.Inaintea partidei Pandurii – Steaua, ros-albastrii se afla pe primul loc, cu 28 de puncte, in timp ce Pandurii se afla pe 2, cu 25 de puncte.Reghe a mentionat ca toti jucatorii Stelei sunt apti pentru meciul cu Pandurii si a adaugat ca meciul Steaua – Pandurii ii poate duce pe stelisti catre titlu. E un meci foarte important pentru noi, foarte greu. Un meci care pe noi ne poate duce spre titul 24. Vom avea 15 puncte fata de CFR Cluj daca vom invinge, e greu sa ne mai poata ajunge cineva. Pandurii e o echipa foarte buna, cu un joc frumos, un fotbal total. Vrem sa castigam, dar normal ca orice punct obtinut conteaza. Noi reusim sa motivam jucatorii prin antrenament, nu prin alte metode. Daca baietii vor castiga acest meci, vor avea o prima de 20.000 de euro. , a spus Reghe.PANDURII – STEAUA, un meci cu miza mareReghe a mai precizat ca Pandurii – Steaua este un meci cu miza foarte mare, iar Steaua va incerca inca din primul minut sa marcheze. Jocul nostru e foarte puternic pe benzi, vom incerca din primul minut sa marcam, sa atacam. Si pentru Pandurii este un meci cu o miza foarte mare. Trebuie sa contracaram jocul lor de pase. Avem toti jucatorii sanatosi, sunt ceva probleme cu cei care au jucat 90 de minute la nationala. Tanase e refacut, mai are ceva de recuperat, dar ne putem baza pe el duminica , a spus Laurentiu Reghecampf, citat de gsp.Meciul Pandurii – Steaua se va juca duminica, de la ora 21.30 si va fi transmis in direct pe Digisport.