PARTIZAN BELGRAD – FC TIMISOARA 1-0

Partizan Belgrad: M. Bozovic – Stevanovic, N. Djordjevic, Knezevic, Obradovic – Tosic, Lazic (Petrovic 60), Moreira, Juca – L. Diarra (Sikimic 90+1), Bogunovic. Antrenor: Slavisa Jokanovic. FC Timisoara: Pantilimon – Badoi, Luchin (Art. Karamina 80), Brezinski Milhazes – S. Stancu (Rusic 71), Alexa, B. Borbely, Magera – Goga, Bucur. Antrenor: Dusan Uhrin Jr. Cartonase galbene: I. Stevanovic 25, Juca 64 / Alexa 39, Goga 40, Magera 76 Arbitri: Bruno Paixao – Sergio Lacroix, Serafim Nogueira (toti din Ungaria) Stadion: Partizan. Spectatori: 16.200. Cum s-a marcat golul: 1-0, min. 70: Stevanovic a marcat cu un sut de la marginea careului dupa ce a scapat pe contraatac. FC Timisoara a fost sutinuta din tribune de aproximativ 600 de suporteri, care atat in prima repriza, cat si in a doua, au aruncat in teren cateva petarde. In a repriza secunda mai multi fani din galeria gazdelor s-au luat la bataie fara a provoca insa incidente majore.