PSG – Barcelona LIVE TEXT 2-2 (0-1) in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Derby-ul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor le va pune fata in fata pe PSG si FC Barcelona, echipe cotate cu mari sanse la castigarea trofeului.

In optimi, francezii au eliminat pe Valencia, o alta echipa iberica, in timp ce FC Barcelona a trecut de un alt mare nume al fotbalului european, AC Milan.

LIVE TEXT

Paris Saint Germain – FC Barcelona 2-2 (0-1)

Min.90.Egalare in extremis pentru formatia gazda. Jallet centreaza in careul Barcei, Ibrahimovic, in rol de pivot prelungeste pana la Matuidi, francezul reusind sa-l invinga pe Valdes cu un sut de la 15 metri.

Min.89. Penalty pentru Barca. Fabregas il serveste magistral pe Sanchez in careu, atacantul echipei catalane fiind faultat de Sirigu. Xavi executa in stanga portarului si readuce pe Barcelona in avantaj.

Min.80.Gazdele egaleaza cu zece minute inainte de final. Beckham exexuta o lovitura libera de la 35 de metri, Thiago Silva reia in bara, mingea ajunge la Ibrahimovic afalat intr-o pozitie clara de ofsaid, suedezul inscriind cu un sut plasat.

Min.38. Lionel Messi il executa pe Srigu cu un sut plasat din interiorul careului, dupa un serviciu al lui Dani Alves.