Pandurii – CS Turnu Severin 2-2 (1-1). Semiesec pentru trupa lui Grigoras in fata ultimei clasate

Pandurii Targu Jiu, ocupanta locului secund in Liga 1, nu a reusit decat un rezultat de egalitate, scor 2-2, in partida desfasurata pe teren propriu impotriva lanternei rosii, CS Turnu Severin.Gazdele au deschis scorul in minutul 19, Calin Cristea fructificand o actiune prelungita de atac.Pauza le-a gasit pe cele doua echipe la egalitate, golul oaspetilor venind in minutul 41, Zaharia inscriind primul sau gol in Liga 1 dupa un sut plasat.Pandurii au revenit in avataj in minutul 59, Viera punctand cu o lovitura de cap.Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 83, acelasi Zaharia inscriind spectaculos dupa o actiune personala.Au evoluat urmatorii jucatori:Pandurii: Mingote – Rusu (Pleasca ’46), Viera, Mamele, Vlad – Voiculet, Nistor, C. Cristea – Boutadjine (Radut ’46), Lemnaru, Maxim (Bacila ’84). Antrenor: Petre Grigoras.CS Turnu Severin: Marinescu – Mitici, Durimel, Dandea, Giurgiu (Kader ’78) – Golici, Moutinho – Buleica, Vancea, Zaharia – Arnautu (Neacsa ’57, Gugu ’90+3). Antrenor: Nicolo Napoli.