Pandurii – Ceahlaul 1-1. Gorjenii sunt in carti pentru Liga Europa

Pandurii Targu Jiu si Ceahlaul Piatra Neamt au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultima partida disputata de cele doua echipe in acest an.Trupa antrenata de Petre Grigoras a avut parte de o prima parte a campionatului peste asteptari, in urma rezultatelor obtinute pozitionandu-se la finalul celor 18 etape in prima treime a clasamentului.Gazdele au deschis scorul in minutul 21 atunci cand Maxim a punctat in urma unei faze plecate de la Voiculet.Egalitatea a fost restabilita cu trei minute inainte de pauza la o faza la care Achim i-a pasat decisiv lui Badescu, mijlocasul oaspetilor inscriind cu un lob spectaculos peste Mingote.Au evoluat urmatorii jucatori:Pandurii Targu Jiu: Mingote – Rusu, Viera, Chiriches, Vlad – Voiculet, Pintilii (Lemnaru
’75), Nistor – Maxim (Grigoras ’55), Batin, Cardoso (C. Cristea ’68).
Antrenor: Petre Grigoras.
Ceahlaul Piatra Neamt: Villadsen – Tepes, Forminte, Cazan, Barna – Badescu (Chitosca ’81),
Onciu, Monroy, Stana – Achim (Marc ’90+4), Gafita (Figueiria ’90).
Antrenor: Costel Enache.