Pandurii – Gaz Metan Medias scor 1-0. Parvulescu si Markovici au fost scosi pe targa

Pandurii a castigat cu 1-0 meciul cu Gaz Metan Medias. Cele trei puncte nu au fost singura pierdere suferita de medieseni la Targu Jiu.Doi jucatori de la Gaz Metan Medias vor absenta ceva vreme dupa meciul de la Targu Jiu, cu Pandurii. Paul Parvulescu si Zarko Markovici au fost scosi de pe teren pe targa, din cauza unor accidentari.Parvulescu a fost inlocuit in minutul 22, de Avram, dupa ce cu doua minute inainte se lovise puternic cu capul de genunchiul unui adversar si avusese nevoie de ingrijiri medicale. Inedit este ca mijlocasul Gazului este chiar fiul presedintelui Pandurilor, Eugen Parvulescu. Acesta s-a interesat de soarta fiului sau la spital, unde a fost transportat dupa ce a fost scos de pe teren. Am inteles de la medicul care l-a transportat la spital ca a fost doar o comotie si ca nu e grav , a afirmat Parvulescu senior, la Digi Sport.Mediesenii au pierdut un om si in repriza secunda. La numai sase minute dupa pauza fundasul Zarko Markovici a parasit si el terenul intins pe o targa si este suspect de o fisura la coasta.Citeste mai mult pe site-ul Realitatea TV.Sursa foto: pandurii-tg-jiu.ro