Pandurii – Steaua 1-1: Declaratii dupa meci

Pandurii – Steaua s-a terminat cu scorul de 1-1 in etapa a 24-a din Liga I. A fost primul meci tare al acestei etape, din seria celor trei. Gigi Becali, patronul de la Steaua, spune ca remiza este una echitabila, insa crede ca vinovat pentru cele doua puncte pierdute este Vlad Chiriches. Rezultatul este echitabil! Dar, daca ai 1-0 in minutul 80 si sa iei gol apoi, mie mi se pare inadmisibil! Cea mai buna aparare, fundasii centrali cei mai buni… Gre 351;eala a plecat de la Chiriches. A fost aut, s-a batut un aut si am luat gol! Eu nu pot sa reprosez nimic echipei, asa a fost sa fie , a declarat Gigi Becali la Digi Sport 1.___________________ Steaua isi joaca ultimele sanse in lupta pentru titlu. Sa vedem in ce masura Steaua a trecut peste socul demiterii lui Ilie Stan de pe banca tehnica.Steaua il are titluar pe Tatu, Stanca este si el titular in aceasta seara. Ramane de vazut daca va fi 4-4-2 ceea ce va juca Steaua cu Pandurii. Tatarusanu are ceva probleme la incheietura mainii drepte. Mihai Stoichita spunea ca va schimba sistemul, insa timpul de pregatire a fost foarte scurt. Mihai Stochita debuteaza iarasi pe banca in fara pandurilor, fiind la al treilea mandat in Ghencea. Suporterii il contesta pe cel care era poreclit cadnva Lipi. Stadionul este aproape plin, pe acest stadion Steaua nu a mai castigat din 2008. Daca Steaua nu castiga in aceasta seara, isi poate lua adio de la titlu, asta a spus Mihai Stoica inainte de meci.Cu o echipa noua pe banca tehnica (Mihai Stochita si Mihai Stoica), Steaua are un suflu nou si priveste cu mai mult optimism catre locul 1. La centru se afla Marius Avram.UPDATEMin. 82: Gol pentru Pandurii. Maxim trage peste Stanca si inscrie.Steaua a avut trei sanse mari de gol in prima repriza.Min. 74: Gol pentru Steaua. Marcheaza Alex Chipciu. Nicio sansa pentru portarul celor de la Pandurii.Min. 61: Schimbare la Steaua. Mihai Radut este inlocuit de Tibi Balan. Min. 56: Cristi Tanase cade in careul celor de la Pandurii, se cere penalty. Marius Avram lasa jocul sa continuie. Min. 52: Maxim este faultat de Radut si este scos in afara terenului pentru ingrijiri. Antrenorii celor doua echipe pastreaza aceeasi jucatori in teren. REPRIZA A DOUAMin. 45+1: Ocazie imensa pentru Steaua. Tanase trage la coltul lung, mingea loveste bara.Min. 43: Cartonas galben pentru Pintilii.Min. 35: Tatu primeste cartonas galben dupa ce l-a faultat pe Mihai Pintilii si vede si el cartonasul galben. Min. 27: Ocazie mare pentru Steaua. Tatu centreaza, Rusescu reia cu capul pu 355;in pe langa poarta. Min. 16: Lovitura de colt pentru Steaua, Chipciu trimite in careu. Min. 15: Ocazie de gol pentru Steaua. Chiriches trage din unghi, dar Mingote scoate in corner. Apararea Pandurilor se prezinta bine dupa primul sfert de ora de joc. Min. 10: Voiculet il faulteaza pe Tanase si primeste cartonas galben.Min. 8: Cartonas galben pentru Calin Cristea.Inceput fragmentat de partida la Targu Jiu. PANDURII: Mingote – Unguru 351;an, Viera, I. Rada II, C. Cristea – D. Nistor, Pintilii, Cl. Voicule 355; – Al. Maxim, Batin, IbehRezerve: Laz 259;r, Grigora 351;, Neagu, Avramescu, Unguru, T 259;taru, LemnaruSTEAUA: Stanca – Geraldo, Chiriche 351;, Iliev, Pîrvulescu – Chipciu, R 259;du 355;, Bourceanu, Cr. T 259;nase – Tatu, RusescuRezerve: Ciuculescu, Gardo 351;, Lupu, T. B 259;lan, M. Costea, Fl. Costea, Nikolici