Pandurii Targu Jiu – FC Brasov 2-1, Liga 1 – etapa a II-a

nbsp;

Pandurii Targu Jiu a obtinut prima sa victorie in actuala editie de campionat dupa ce a depasit pe teren propriu pe FC Brasov, scor 2-1.

Jucatorul meciului a fost Vranjes, mijlocasul ofensiv al gazdelor inscriind ambele goluri care au pastrat toate cele trei puncte in Oltenia.

Mai intai Vranjes a deschis scorul in minutul 17 printr-un sut plasat din interiorul careului pentru ca tot el sa fie cel care a dus scorul la 2-1 in minutul 79 cu o executie spectaculoasa de la 30 de metri.

Golul brasovenilor, cel care stabilise la un moment dat egalarea pe tabela de marcaj, a fost inscris in minutul 50 de Majernik, fundasul ardelenilor punctand cu o lovitura de cap in urma unei centrari venite de la DiStefano.