Pandurii Targu Jiu – Rapid Bucuresti 1-1, Liga 1 – etapa a XV-a

Rapid nu a reusit sa obtina la Targu-Jiu o victorie care ar fi dus-o pe primul loc al Ligii I. Echipa lui Nicolae Manea a fost cea care a deschis scorul, dar Pandurii lui Liviu Ciobotariu au aratat moral bun si au revenit, refuzandu-le giulestenilor locul fruntas al clasamentului.Cei care au preluat conducerea pe tabela au fost feroviarii , prin acelasi tanar Ionita, care arata o forma excelenta in acest campionat. Atacantul a deschis scorul in minutul 21, cu un sut din intoarcere, la coltul scurt, din interiorul careului. Stanca nu a ajuns la mingea excelent plasata iar scorul era 0-1. In repriza secunda, gazdele au revenit in joc in repriza a doua, cand Rusu a egalat scorul pe tabela, in minutul 68, printr-un sut care s-a vrut, probabil, a fi centrare.Citeste stirea completa in paginile site-ului Antena3.ro