Pandurii Targu Jiu – Sportul Studentesc 1-1 (1-0) in etapa a 29-a a Ligii 1

Pandurii Targu Jiu si Sportul Studentesc au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-o partida disputata in cadrul etapei a XXIX-a a Ligii 1.Gazdele au dominat prima repriza, reusind de altfel sa deschida scorul in minutul 36 prin Calin Cristea, atacantul pandurilor inscriind in urma unei faze la care a mai participat si Voiculet.Egalarea a venit in minutul 64, cel mai bun jucator al Sportului fructificand o centrare venita de la Lazar, stabilind de altfel si scorul final al intalnirii.Pandurii: Mingote – Ungurusan, Viera, Rada, Vlad – Nistor (Avramescu ’84), Pintilii (Grigoras ’60), Maxim (Batin ’62)- Cristea, Lemnaru, Voiculet. Antrenor: Petre Grigoras Sportul Studentesc: C. Lungu – Beta, Ciobanu, Lung, Patriche (Stancu ’53) – Lazar, Lungu, Ghinga, Nistor (Novac ’44) – Curelea (Dobre ’82), Ferfelea. Antrenor: Daniel Isaila