Pandurii Targu Jiu – U Cluj 1-0, etapa 11 – Liga 1

Formatia Pandurii Tg.Jiu a urcat provizoriu pe treapta a treia a podiumului dupa ce a intrecut cu scorul de 1-0 pe U Cluj, intr-o partida desfasurata pe teren propriu.Unicul gol al intalnirii a fost inscris in partea a doua a jocului, Vranjes fructificand in minutul 56 o lovitura de pedeapsa acordata de arbitrul Sebastian Coltescu, in urma unui fault al lui Szukala asupra lui Lemnaru.Meciul a avut parte si de alte evenimente notabile, de remarcat fiind faptul ca U Cluj a terminat intalnirea in doar 9 jucatori, Bazzi si Acum fiind eliminati.In minutul 89, gazdele au mai beneficial de o lovitura de la 11 metri, lovitura executata de Vranjes fiind insa de aceasta data aparata de Marius Popa.Au evoluat urmatorii jucatori: Pandurii Targu Jiu: Mingote – Pleasca, Viera, Cardoso, Vlad – Nistor (Rusu ’87), Pintilii