Pandurii Tg.Jiu – FC Vaslui 1-2 (1-0). Moldovenii spera in continuare la titlu

FC Vaslui a acumulat inca trei puncte in clasament dupa ce a invins in deplasarea de la Targu Jiu cu scorul de 2-1 intr-o partida contand pentru etapa a 31-a.La pauza, Pandurii conduceau cu scorul de 1-0 dupa un gol inscris de Voiculet cu o lovitura de cap bine plasata din interiorul careului mic (min.24).Egalarea a survenit in minutul 76 atunci cand Wesley a fructificat o lovitura de la 11 metri acordat dupa un fault al lui Cardoso asupra lui Yero Bello.Vasluiul si-a apropiat victoria dupa ce fundasul Paul Papp a reluat in plasa din 2 metri cu o lovitura de cap la o faza din minutul 86.Au evoluat urmatoarele formatii:Pandurii Targu Jiu : Mingote – Ungurusan, Viera, I. Rada II (Cardoso 46), Vlad – Cl. Voiculet, Pintilii, D. Nistor – Al. Maxim (Batin ’85), Lemnaru (Al. Grigoras ’69), Cristea. Antrenor: Petre GrigorasFC Vaslui: Borjan – Milanov, Papp, M. Constantin, Paito – Wesley, R. Costin (Stanciu ’52), Anderson (N’Doye ’46), L. Sinmartean – Temwanjera, Bello (Adailton ’82). Antrenor: Augusto Inacio