Poli Timisoara – Dinamo 4-1, etapa 34 – Liga 1

nbsp;

Poli Timisoara si-a pastrat pozitia a doua a clasamentului final al Ligii 1 dupa victoria obtinuta in ultima etapa, 4-1 impotriva lui Dinamo.

Gazdele au deschis scorul in minutul 13 prin Luchin, fundasul gazdelor inscriind cu o lovitura de cap de la marginea careului mic.

Dinamo a egalat un sfert e ora mai tarziu prin tanarul Tucudean, acesta reluand in plasa tot in urma unei lovituri de cap.

Timisoara ia din nou conducerea in minutul 37 atunci cand Stefan Nikolici a punctat printr-un sut plasat printre picioarele portarului Naumovski.

Acelasi Nikolici risipeste emotiile in minutul 59 dupa o centrare venita de la Bourceanu.

Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 78 de Ignatevici in urma unei faze la care au mai participat Zicu si Nikolici.

Au evoluat urmatorii jucatori:

FC Timisoara: Pantilimon – Luchin, Ghionea, Burca, Sepsi – Bourceanu, Cisovsky, Tames (Magera ’83), Ignjatijevici – Goga (Zicu ’75), Nikolici (Axente ’81). Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

Dinamo: Naumovski – Oscar Rubio, Moti, D. Grigore, Diabate (Bordeanu ’64) – Torje, D. Kone, C.
Munteanu, Alexe – Tucudean (L. Ganea ’76), Danciulescu (Bakaj ’68). Antrenor: Ioan Andone.