Poli Timisoara – Unirea Urziceni 3-1, etapa 32 – Liga 1

Poli Timisoara ramane la un singur punct in spatele liderului campionatului, Otelul Galati, dupa victoria obtinuta cu scorul de 3-1 impotriva Unirii Urziceni.

In minutul 12 este consemnata prima reusita a intalnirii, Magera inscriind dintr-o lovitura de pedeapsa acordata in urma unui fault al lui Onicas asupra lui Luchin.

Cisovsky dubleaza avantajul gazdelor sase minute mai tarziu, fundasul Timisoarei inscriind cu o lovitura de cap dupa un corner executat de Tames.

Acelasi Cisovsky avea sa fie si erou negativ in minutul 25 atunci cand a reluat in propria poarta la una din putinele faze de poarta ale Unirii.

Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 76 de Andrei Zagrean acesta finalizand o actiune personala.

Au jucat urmatoarele echipe:

Poli Timisoara: Taborda – Luchin, Cisovsky, Ghionea, Ignjatijevici – Helder, Alexa (Ricketts
’90), Tames, Zicu (Curtean ’83) – Magera, Nikolici (Zagrean ’60). Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

Unirea Urziceni: Cernea – Busca, Epaminonda, Teusan, Tosca – Tene (Senin ’76), Scarlatescu
(Marcu ’78), Muzac (Ionita ’87), Onicas – Rusescu, Mihalcea. Antrenor: Marian Pana.