Politehnica Iasi – Pandurii Tg.Jiu 1-0 (1-0), Liga 1 – etapa a XIV-a

Politehnica Iasi a castigat ultima partida a etapei a XIV-a disputata pe teren propriu impotriva echipei Pandurii Targu Jiu, scor 1-0.Unica reusita a meciului i-a apartinut lui Bujor, atacantul gazdelor fructificand in minutul 7 o centrare venita de pe flancul stang al atacului de la Costache.Unicul eveniment cu adevarat notabil inregistrat pana la finalul partidei a fost eliminarea lui Murgan, mijlocasul pandurilor, cu sapte minute inainte de ultimul fluier al arbitrului.In urma acestui rezultat, Poli Iasi a acumulat 17 puncte, ocupand locul 10 in clasament, in timp ce Pandurii Targu Jiu se pozitioneaza pe teapta a douasprezecea a clasamentului, cu 16 puncte.Au evoluat urmatoarele formatii:Poli Iasi: Branet – Straut, Ad. Ilie, L. Munteanu, Costache (Pecnik ’77) – Miclea (Barladeanu ’55), Ignatov, Mihajlov – Bujor, Balba (Balde ’67), Cr. Constantin.Antrenor: Petre Grigoras.Pandurii Targu Jiu: Mingote – Martinovici, Rusu (Popete ’46), Chibulcutean, Cardoso – Fl. Stanga (Stromajer ’57), Murgan – Hidisan (Raskovic ’71), Pacurar, Lazici – Tilinca. Antrenor: Liviu Ciobotariu.