ROMANIA – ISLANDA, scor 22-19 – CE de Handbal 2012

ROMANIA – ISLANDA se joaca miercuri seara in cadrul Campionatului European de handbal feminin din Serbia 2012. Romania trebuie neaparat sa castige in aceasta seara, dupa ce marti a terminat la egalitate cu Rusia (21-21), dupa un meci un meci in care Romania a condus si cu 6 punte. Mondo News a transmis in format Live Text cele mai importante momente ale partidei ROMANIA – ISLANDA.UPDATE ROMANIA – ISLANDAUn meci in care fetele noastre au suferit mai mult decat ne-am fi asteptat. Terminam partida in atac. Cristina Neagu a inscris un singur gol in aceasta partida. Arunca Meirosu, mingea intra in poarta, este 22-19 in ultimele 3 secunde din meci.A fost greu, a fost mai greu decat s-a asteptat toata lumea, am castigat aceasta partida cu putine goluri in aceasta parte a doua a meciului Romania – Islanda. Romania a castigat biletele pentru faza a doua a Campionatului European de Handbal 2012.Min. 54: Romania se distanteaza la 20-17.Min. 52: Cristina Neagu inscrie. Este19-17.Min 51: Aurelia Bradeanu inscrie. scor 18-17. Aurelia este dealtfel ceacare a marcat 6 goluri in aceasta partida. Min. 49: Cartonas galben pentru Gh. Tadici. Scor 17-17.Romania nu a inscris decat o singura data in 14 minute in cea de-a doua repriza!!!Min. 37: Scor 15-13 pentru Romania. Dupa 7 minute si jumatate inscriu islandezele. Este 15-14.Min 24: 12-11 pentru fetele noastre. E foarte greu sa le surprinzi pe contraatac pe islandeze. Se repliaza aproape instantaneu.Min. 14: Avantaj pentru Islanda. Scor 8-7.Min 8: Islanda se tine scai de noi. Este 4-4.Min 1: 1-0 pentru Islanda.Paula Ungureanu a revenit in joc. Gheorghe Tadici va incepe cu Talida Tolnai. Brigada de arbitri este din Danemarca.A inceput meciul.In primul meci, Romania – Rusia, fetele noastre au debutat cu un rezultat de egalitate, 21-21. Partida cu Rusia a fost transmisa in direct de TVR 2, post care va transmite si in aceasta seara intalnirea cu Islanda.In meciul cu Rusia, fetele lui Gheorghe Tadici au avut o prima repriza excelenta, conducand la pauza cu 12-7. Din pacate, a doua repriza le-a avantajat pe rusoaice, care au revenit surprinzator in joc.Au egalat chiar in ultimul minut al partidei.