Rapid Bucuresti – Unirea Urziceni 1-1, Liga 1 – etapa 19

nbsp;

Rapid Bucuresti si Unirea Urziceni au terminat la egalitate, scor 1-1, unul din derbiurile etapei a XIX-a a Ligii 1.

Gazdele au dominat inceputul de partida si inevitabilul s-a petrecut in minutul 10 atunci cand Iencsi a reluat cu umarul in plasa portii lui Arlauskis o centrare venita de pe partea stanga de la Spadacio.

Rezultatul final al partidei a fost stabilit inca de la pauza, atacantul oaspetilor, Marius Bilasco restabilind egalitatea la ultima faza de poarta a primei reprize.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Rapid : Bornescu – Helder, R. Fernandes, Iencsi, Bozovici – C. Lazar (Gauracs ’60) – Herea (Al. Coman ’23) – St. Grigorie, Spadacio, I. Iordache (Cesinha ’46) – Al. Ionita. Antrenor: Nicolae Manea.

Unirea Urziceni : Arlauskis – Maftei, Mehmedovici, B. Fernandes, Brandan – R. Gomez (S. Paraschiv ’64) – Semedo, Paduretu, I.Apostol (Rusescu ’40), S. Frunza (Onofras ’90+2) – Bilasco. Antrenor: Ronny Levy.