Rapid Bucuresti – Victoria Branesti 7-1, Liga 1 – etapa 9

nbsp;

Formatia Rapid Bucuresti a invins, duminica, pe teren propriu, echipa Victoria Branesti, scor 7-1 (2-1), intr-un meci din cadrul etapei a IX-a a Ligii I.

Gazdele au marcat prin Cassio ’25, ’59, Cesinha ’29, Roman ’62, Constantin ’65 (penalti), Frunza ’68 si Lazar ’88, iar oaspetii au punctat prin Simion ’37.

In minutul 25, Rui Duarte a centrat de pe partea dreapta, iar Cassio a trimis mingea in poarta de la sapte metri.

Patru minute mai tarziu, Lazar a centrat din careul mare, de pe partea dreapta, iar Cesinha a inscris cu o lovitura de cap, din careul mic.

Simion a marcat pentru oaspeti, in minutul 37, printr-o lovitura de cap, de la opt metri, dupa o centrare de pe partea dreapta.

Cassio a punctat din nou, in minutul 59, de la trei metri, dupa centrarea lui Frunza de pe partea stânga.

Dupa trei minute, Roman a marit diferenta pe tabela de marcaj, cu un sut de la 14 metri, la coltul scurt.

In minutul 65, Isac l-a impins in careu pe Spadacio in careul gazdelor, iar Constantin a transformat penaltiul.

Scorul a devenit 6-1 in minutul 68: Frunza a scapat singur pe flancul stâng, l-a driblat pe portarul Stoicescu, iesit in intâmpinare, si a trimis mingea in poarta goala, reusind primul sau gol la Rapid.

Lazar a semnat ultimul gol al meciului, in minutul 88, cu un sut de la trei metri, dupa un corner executat de pe partea stanga.

Rapid Bucuresti: 33. Bornescu – 2. Rui Duarte (27. Glauber ’51), 4. Antonio, 23. Constantin, 19. Bozovici (6. Ezequias ’37) – 15. Lazar, 30. Spadacio – 14. Roman, 21. Sburlea (11. Frunza ’46), 7. Cesinha – 99. Casio. Antrenor: Marius Sumudica.

Victoria Branesti: 27. Stoicescu – 28. Straut, 5. Sg. Bar, 24. Marincau, 16. Nicola (23. Isac ’46) – 30. Avram, 8. D. Popa, 17. Olariu, 4. Nicoara (26. Negru ’69) – 10. Oprea, 11. Simion (29. Prodan ’57). Antrenor: Ilie Stan.