Rapid – Concordia Chiajna scor 2-0. A marcat Daniel Pancu

BUCURESTI (MEDIAFAX) – Formatia Rapid Bucuresti a invins, duminica, la Pitesti, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Concordia Chiajna, in etapa a IV-a a Ligii I, ambele reusite ale meciului apartinandu-i lui Daniel Pancu, care a fost si eliminat pe final de joc.Daniel Pancu a deschis scorul in minutul 61, cand a inscris cu capul de la circa sase metri.In minutul 73, Pancu si-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor, reusind sa inscrie cu un sut de la circa 12 metri dupa o pasa de la Ezequias.Daniel Pancu a fost eliminat in minutul 87 pentru cumul de cartonase, el primind al doilea galben dupa ce l-a lovit in figura pe un jucator advers.Din minutul 50, Concordia Chiajna a evoluat cu un jucator mai putin, dupa ce Silviu Pana a fost eliminat in urma unui atac cu talpa la Dan Alexa.Rapid: Coman – Cretu, Marcos Antonio, Glauber, Ezequias – Apostol, Alexa, Herea (Grigorie ’74) – Roman (Cassio ’89), Pancu, Deac (Surdu ’62). Antrenor: Razvan LucescuChiajna: Nita – V. Dima, Mamele (Stoica ’70), Bozga, Vitinha (P. Marin ’61) – Silviu Pana, Sorin Pana – Ad. Popa, Salem, Iordache – Mihalcea (Muzac ’53). Antrenor: Laurentiu DinitaCartonase galbene: Alexa ’26, Pancu ’43, ’87, M. Antonio ’56, Cretu ’76 / Dima ’20, Popa ’23, Mamele ’42, Stoica ’75, Bozga ’78Cartonase rosii: Pancu ’87 / S. Pana ’50Arbitri: Alexandru Tudor (centru) – Cristian Nica, Sebastian Stoianov (asistenti) – Florin Miron (rezerva)Observatori: Dan Petrescu, Daniel FloreaSupervizor: Mircea Cezar Ionescu.