Rapid – Mioveni: Regal de goluri in Giulesti! Scor 4-0 (1-0), Liga 1 – etapa 10

Rapid Bucuresti a obtinut o victorie importanta pentru stabilirea configuratiei la sfarsitul turului, dupa ce a depasit cu scorul de 4-0 pe CS Mioveni, echipa antrenata de Mihai Stoichita.Chiar daca echipa gazda nu a reusit o prima repriza de exceptie, la pauza conducea cu scorul de 1-0, Mihai Roman punctand inca din minutul 6 dupa o pasa a lui Cassio.Momentul crucial al intalnirii s-a consemnat in minutul 62 atunci cand arbitrul Adrian Illyes a acordat cu usurinta lovitura de pedeapsa la un contact in careul Miovenilor intre Sandulescu si Roman, Herea inscriind fara emotii.Cel mai frumos gol al intalnirii a fost inscris de veteranul Daniel Pancu, in minutul 74, mijlocasul Rapidului inscriind cu u lob peste Haisan.Peste numai trei minute s-a stabilit scorul final. Alexa, intrat in teren la mijlocul reprizei secunde, a inscris cu o lovitura de cap in urma unei centrari venite de la Marcos Antonio.Au evoluat urmatoarele formatii:Rapid: Coman – Cretu, Marcos Antonio, Oros, Ezequias – N. Grigore, Apostol
(Alexa ’57), Herea – Roman (Sburlea ’78), Cassio (Pancu ’46), Deac.
Antrenor: Razvan Lucescu
CS Mioveni: Haisan – I. Voicu, Sandulescu, Ad. Iordache, Neagu – Naidin,