Rapid – PSV 1-3. Esecul nu trebuie pus pe seama lipsei de noroc, a spus Razvan Lucescu

Esecul suferit de Rapid, 1-3 cu PSV Eindhoven, pe Arena Nationala din Bucuresti, a fost explicat de antrenorul Razvan Lucescu prin faptul ca echipa giulesteana a inceput meciul cu trac, abia dupa pauza ea devenind cu adevarat periculoasa. Tehnicianul giulestenilor considera ca Eindhoven este favorita grupei, celelalte trei echipe urmand a se lupta pentru un loc calificant.Citeste si: Rapid – PSV 1-3. Alexa a marcat primul gol de pe National Arena Razvan Lucescu a declarat ca esecul nu trebuie pus pe seama lipsei de noroc: ”Am gresit, iar la acest nivel platesti. Fiecare eroare se intoarce impotriva ta. A fost un meci tare, cu un adversar foarte puternic, cu forta ofensiva, care face presing foarte bine. Am deschis scorul, insa am fost egalati printr-o lovitura libera usor acordata. In prima repriza, am pacatuit printr-o mare teama fata de acest adversar. Dupa pauza, am reusit sa-l surprindem. Am avut ocazii de gol. Repriza a doua trebuia sa se termine la egalitate, insa a fost acea gresala, la 1-2. Sa primesti gol in minutul 89 iti provoaca o dezamagire”, a declarat Lucescu junior la Sport.ro. Antrenorul Rapidului considera ca grupa din care face parte echipa lui este una echilibrata, cu Eindhoven mare favorita. ”Celelalte trei echipe se vor bate pe un loc. Avem experienta meciurilor cu echipele poloneze. Va trebui sa ne batem. Echipa noastra e bine organizata. Daca nu am fi facut noi acea gresala… Nu comentez acea eroare. Nu inteleg de ce a plecat acel balon catre poarta… A fost o neatentie”. Citeste mai mult pe site-ul Adevarul