Rapid – Pandurii 2-0, in Cupa Romaniei

Giulestenii s-au razbunat pentru umilitorul 0-3 din campionat si au trecut cu 2-0 de Pandurii Tg. Jiu in primul meci al sferturilor de finala ale Cupei Romaniei. Rapid devine astfel prima echipa calificata in semifinalele competitiei.Giulestenii au beneficiat de avantajul terenului propriu si au dominat meciul,avand pe langa cele doua goluri si alte ocazii de a marca. La un moment dat, Pancu a sarit la Deac, reprosandu-i acestuia ca nu i-a pasat! Pentru Rapid au inscris Deac, in minutul 58, cu un sut superb de la 25 de metri la coltul lung, si Grigorie, in minutul 79, un adevarat golazo dupa o reluare excelenta din interiorul careului mare.Echipe de start:RAPID: D. Coman – V. Cretu, M. Antonio, Oros, Bozovic – Grigore, Alexa, Herea – M. Roman (75 Teixeira), Pancu (50 Grigorie), Deac (90 Sburlea). Antrenor: Razvan Lucescu.PANDURII: Mingote – Ad. Rusu, Chiriches, Viera, Al. Vlad (85 Al. Grigoras) – Cl. Voiculet, Pintilii, Nistor – Al. Maxim, Batin, Cardoso (82 C. Cristea). Antrenor: Petre Grigoras.Sursa foto: fcrapid.ro