Rapid – Pandurii Tg.Jiu 2-2 (2-1). Giulestenii se indeparteaza definitiv de titlu

Rapid nu a reusit decat un rezultat de egalitate in meciul disputat pe teren propriu, impotriva echipei Pandurii Targu Jiu, scor 2-2.Oaspetii au deschis scorul in minutul 33 prin Lemnaru, atacantul gorjean inscriind dupa o actiune personala. Giulestenii au intrat totusi la pauza in avantaj dupa ce Nicolae Grigore a egalat in minutul 40 si Teixeira a punctat pentru 2-1 in minutul 43 in urma unei pase decisive a veteranului Pancu.Nu a fost sa fie o victorie pentru Rapid, Lemnaru reusind dubla dupa o actiune ofensiva la care a mai participat si Batin.Au evoluat urmatorii jucatori:
Rapid: Vatca – Rui Duarte, Oros, Glauber, Ezequias – N. Grigore (Roman ’81),
Pavlovici, Teixeira – Deac, Pancu (Herea ’64), Surdu (Grigorie ’76).
Antrenor Razvan LucescuPandurii: Lazar – Ungurusan, Viera, Rusu (Rada ’59), Vlad – Voiculet, Pintilii,
Nistor (Batin ’52) – Al. Grigoras, Lemnaru, Maxim (Avramescu ’90+1).