Rapid – Vaslui 3-2: Vom avea o finala Rapid-Dinamo?

Rapid si Vaslui au luptat pana in ultimul minut de joc pentru a ajunge in finala Cupei Romaniei. In final, Rapid a fost echipa care a reusit sa castige si meciul retur cu scorul de 3-2.In secunda 15, Rapid a deschis scorul in urma unei greseli comise de Anderson.Bucuria din tribune nu a durat decat 5 minute, Weslei aducand egalarea in minutul 6.In repriza secunda, echipa Vaslui ia conducerea prin golul marcat de acelas Wesley, in minutul 47.In minutul 65, Alexa restabileste egalitatea pe tabela de marcaj, reusind un gol superb pentru Rapid.Minutul 89 aduce victoria echipei Rapid, prin golul marcat de Roman.Rapid este prima echipa calificata in finala Cupei Romaniei. Maine Medias si Dinamo se vor confrunta pentru calificarea in finala. Meciul Gaz Metan Medias – Dinamo se va juca de la ora 21:30 si va fi transmis LIVE de PRO TV.Echipele de startRapid: Coman, Rui Duarte, M.Antonio, Oros, Bozovic, Grigore, Alexa, Grigorie, Deac, Herea, SurduVaslui: Borjan, Papp, M. Constantin, Anderson, Martins, N’Doye, Sanmartean, Adailton, Stanciu, Wesley, Yerro Bello.Foto: Arhiva Mondo News