Real Madrid – Barcelona 1-3. Mourinho l-a facut praf pe Guardiola!

Real Madrid – Barcelona 1-3. Barca si-a surclasat rivala pe Santiago Bernabeu! Catalanii s-au desprins in repriza a doua, dupa un joc mult peste rivalii de la Real.Real a deschis scorul prin Benzema. Francezul a marcat in secunda 25 dupa o mare gafa a lui Valdes. Alexis a readus egalitatea. Servit bine de Messi, chilianul l-a invins pe Casillas cu un sut la coltul lung (30).Scorul la pauza a fost 1-1. Barcelona a trecut in avantaj ajutata si de noroc. Xavi a sutat, minge a fost deviata de Marcelo, iar Casillas s-a declarat din nou invins(53). Neobositul Dani Alves a fost decisiv in desprinderea catalanilor. Brazilianul a centrat excelent de pe dreapta, iar Fabregas a dus scorul la 1-3 cu o lovitura de cap (66).Dupa aceasta victorie, Barcelona a egalat Realul in clasament, 37 de puncte, dar echipa lui Mourinho are un meci mai putin disputat.Echipele de start:Real Madrid: Casillas – Coentrao, Pepe, Ramos, Marcelo – X. Alonso, Diarra – Di Maria, Ozil, C. Ronaldo – BenzemaBarcelona: Valdes – D. Alves, Pique, Puyol, Abidal – Xavi, Busquets, Iniesta – Messi, Fabregas, AlexisCiteste cronica meciului si vezi video cu golurile de la meci pe site-ul GSP.