Real Madrid – Galatasaray LIVE TEXT 3-0 (2-0) in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Real Madrid intalneste in sferturile de finala ale Ligii Campionilor pe Galatasaray Istanbul intr-o dubla in care porneste ca mare favorita la calificare.

Realul a eliminat in optimi pe una din marile rivale la cucerirea trofeului, Manchester United, in timp ce Galata  a intrecut surprinzator pe germanii de la cShalke 04.

LIVE TEXT

Real Madrid – Galatasaray Istanbul 3-0 (2-0)

Min.75. Xabi Alonso centreaza in careul oaspetilor de unde argentinianul Gonzalo Higuain reia cu capul in plasa portii lui Muslera.

Min.29. Gazdele se desprind pe tabela de marcaj datorita golului inscris de francezul Karim Benzema.

Min.9. Realul deschide scorul prin vedeta sa Cristiano Ronaldo, portughezul punctand dupa o pasa a lui Mesut Ozil.