Real Madrid – TSKA Moscova, 4-1 in Liga Campionilor

Real Madrid forteaza in aceasta seara calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor in partida cu TSKA Moscova.In tur, cele doua formatii au incheiat la egalitate, scor 1-1, astfel incat vicecampionii Spaniei au prima sansa de a trece in runda urmatoare.Scor final: 4-1 (1-0)

Min.90. Final entuziasmant pentru trupa lui Mourinho. Combinatie spectaculoasa Ronaldo – Benzema, primul inscriind pentru 4-1. Min.81. Ocazie de gol a oaspetilor prin Tomas Necid. Min.77. Zoran Tosic reduce din diferenta dupa o faza personala. Min.70. Benzema duce scorul la 3-0 la doar un singur minut dupa ce l-a inlocuit pe Higuain. Min.65. Moscovitii forteaza golul de onoare. Mai intai Sekou si apoi Doumbia rateaza oportunitati importante de gol.Min.55. Goooool Real Madrid. Soarta calificarii este pecetluita dupa ce Ronaldo a dublat avantajul de pe tabela de marcaj.

Min.50. Xabi Alonso este avertizat cu cartonas galben si va lipsi in urmatoarea faza a competitiei. Min.42. Realul se mentine in ofensiva. Este echipa care controleaza jocul fara insa a parea dispusa sa riste. Min.34. Ahmed Musa rateaza sansa egalarii pentru moscoviti.Min.26. Gazdele deschid scorul prin atacantul Gonzalo Higuain, argentinianul punctand dupa o pasa decisiva a lui Kaka. Min.22. Moscovitii incaseaza primul cartonas galben al meciului prin Sergei Chepchugov. Min.20. Dupa mai bine de o treime din prima repriza, cele doua formatii se afla la egalitate, scor 0-0, insa, chiar si la acest scor, Realul este in sferturi.Min.10. Realul controleaza cu autoritate jocul avand deja doua ocazi importante de a marca prin Higuain si Ronaldo.