Retragerea unui campion

Atacantul sarb Savo Milosevici s-a retras din nationala antrenata de Radomir Antici dupa un meci cu reprezentativa Bulgariei, scor 6-1, in care a reusit sa inscrie doua goluri, dar a ratat si doua lovituri de pedeapsa, informeaza site-ul uefa.com. Savo a evoluat in primele 34 de minute ale partidei amicale Serbia – Bulgaria, ratand doua lovituri de pedeapsa, in minutele 6 si 16, dar inscriind de doua ori (in minutele 28 si 33) pana cand a fost inlocuit de Mrdja.Milosevici este de parere ca ultimele 34 de minute jucate in nationala sunt caracterizante pentru cariera lui. Poate aceste 34 de minute descriu cariera mea in cel mai bun mod posibil, cu momente bune si mai putin bune, vremuri cand esti la inaltime si apoi jos, disperare si fericire. Credeti-ma, nu am mai ratat niciodata doua penaltiuri, nici macar la antrenamente. Oricum, marcand de doua ori pe urma a fost un mod placut sa-mi iau adio, multumesc lui Dumnezeu , a spus atacantul sarb.Citeste stirea completa in Adevarul.ro