Rezultate Cupa Romaniei: FC Brasov – Universitatea Cluj 2-1 in optimile de finala

FC Brasov s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa ce a invins Universitatea Cluj cu 2-1.Brasovenii au deschis scorul inca din minutul cinci al meciului cand Chipciu a inscris cu un sut de la 20 de metri fara sperante pentru Matache.Clujenii au egalat in minutul 52, cand Lemnaru l-a lobat pe Minca din centrul careului.Desi Brasovenii au ramas cu un om in minus din minutul 55, Martinovici a primit cartonasu rosu, au reusit sa castige dupa golul marcat de Vali Badea, in finalul partidei.CASETA TEHNICA:FC Brasov: 32. Minca – 20. Voicu, 21. Rusu, 6. Majernik, 12. Cr. Ionescu – 11. Martinovic – 16. Viveiros (15. Oros ’90+1), 18. Cristescu, 10. Ilyes (27. Nastasie ’46), 7. Chipciu – 22. Diarrassouba (23. Badea ’53). Antrenor: Daniel Isaila.Universitatea Cluj: 1. Matache – 18. Ungurusan, 4. Szilagy, 26. Cenic, 3. Mendy – 28. V. Gheorghe, 6. Ionescu – 29. Toba, 10. Pacurar (7. Acosta ’23) (21. Busca ’71), 14. Pit – 27. Lemnaru (17. Voican ’81). Antrenor: Marian Pana.