Rezultate Cupa Romaniei: Pandurii Tg. Jiu – Universitatea Craiova 0-2 (0-1)

Echipa Universitatea Craiova s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei – Timisoreana, dupa ce a invins, joi, la Targu Jiu, cu scorul de 2-0 (1-0), formatia Pandurii, in optimile competitiei.Golurile au fost marcate de Wobay ’33 si Prepelita ’54.Universitatea Craiova deschide scorul in minutul 33, prin Julius Wobay, care inscrie cu un sut de la 11 metri. Formatia pregatita de Victor Piturca majoreaza scorul in minutul 54, prin Prepelita, care a trimis mingea pe sub portarul Mingote, dupa o pasa primita de la Dorel Stoica.Pandurii: 80. Mingote – 2. Matei, 26. Tataru, 24. Rada , 6. Cardoso – 11. Ciucur (25. Vladuti ’76), 28. Nasser (16. Nistor ’46), Vranjes, Brata – Voinea (9. Apostu ’64), Antohi. Antrenor: Petre Grigoras.Universitatea Craiova : 21. Lung. – 18. Dananae, 7. Gaman, 6. Ciuca, 2. Barboianu – 30. Prepelita, 5. Stoica, 23. Gargorov (13. Dilevski ’78), 77. Wobay (28. Gingioveanu ’83) – 27. Al. Piturca, 20. Dina (9. Mihai Costea ’55). Antrenor: Eugen Neagoe. Manager general: Victor Piturca.Citeste stirea completa in paginile site-ului mediafax.ro