Rezultate play-off Liga Campionilor

Marti seara dupa mansa secunda din play-off-ul Ligii Campionilor s-au decis primele cinci echipe calificate in grupele competitiei. Cea mai interesanta partida s-a disputat la Genoa.

Dupa 1-3 in tur, Sampdoria a fost aproape de calificare insa nemtii au inscris in minutul 90 si au trimis partida in prelungiri. Werder a marcat golul calificarii in prima repriza de prelungiri, prin Pizarro(100) si au obtinut calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Portughezii de la SC Braga au reusit cea mai mare surpriza a playoff-ului, eliminand FC Sevilla cu o dubla victorie (in tur scorul a fost 1-0).

Play off Liga Campionilor, rezultatele inregistrate:

Hapoel Tel Aviv – Red Bull Salzburg 1-1 (Zahavi 90′ / da Silva 42′-autogol), in tur 3-2.

FC Sevilla – SC Braga 3-4 (Luis Fabiano 60′, Navas 84′, Kanoute 90′ / Matheus 31′, Lima 58′, 85′ si 90′), in tur 0-1

Sheriff Tiraspol – FC Basel 0-3 (Streller 74′, Frei 80′ si 87′), in tur 0-1

Sampdoria – Werder Bremen 3-2 d.p.(Pazzini 8′ si 13′, Cassano 85′ / Rosenberg 90′, Pizarro 100′), in tur 1-3

Miercuri au loc ultimele cinci meciuri din returul barajului pentru grupele Ligii Campionilor. Ajax – Dinamo Kiev, 1-1 in primul joc

Auxerre – Zenit Sankt Petersburg, in tur 0-1

Tottenham – Young Boys Berna, 2-3 in tur

FC Copenhaga – Rosenborg, 1-2 in tur

Zilina – Sparta Praga, in primul joc 2-0.