Romania – Honduras 3-0 Au marcat Niculae, Florescu si Radoi

Romania a intalnit Honduras, sambata seara, intr-un meci amical care i-a adus in sfarsit victoria nationalei condusa de Lucescu. Scor final 3-0.Prima repriza s-a incheiat cu scorul de 2-0 pentru Romania, dupa ce au marcat Niculae in minutul 20 si Florescu in minutul 44. In lipsa lui Cristi
Chivu, Mirel Radoi a preluat banderola de capitan si a avut o evolutie
onoranta, care a culminat cu cel de-al treilea gol al meciului, inscris in minutul 76.Echipa Hondurasului este calificata la turneul final din Africa de Sud.Echipe de startRomania: Lobont – O. Dananae, Tamas, Goian, Rat – C. Deac, Radoi, Florescu, Cocis – D. Niculae, M. BilascoHonduras: Escober – Bernardez, Mendoza, Figueroa, Izagiurre – De Leon, Palacios, Nunez, Guevara – Suazo, WelcomeSursa foto: Pro Sport