STEAUA – CONCORDIA, rezultat 1-0. Un debut al Stelei salvat de Rusescu!

STEAUA – CONCORDIA Chiajna se joaca luni seara, de la ora 21.30, in prima etapa din Liga I, in direct la Digi Sport. Reghe isi face debutul oficial ca tehnician pe banca stelista impotriva fostei sale echipe de la Chiajna.UPDATEFinal de partida, STEAUA – CONCORDIA scor 0-0. O repriza secunda mult mai interesanta decat prima parte a jocului, cu ocazii mai multe. Un debut al Stelei salvat de rezerva Raul Rusescu.Cea mai importanta ocazie de gol a celor de la Concordia Chiajna vine in prelungiri. Sunt 3 minute de prelungiri.Min. 49: Gol Rusescu dintr-o pasa servita in fata portii de Tanase.A inceput a doua repriza. Stelistii pot fi periculosi in aceasta a doua repriza.Pauza in Ghencea. Scor STEAUA – CONCORDIA 0-0Min. 40: Au pornit aspersoarele la poarta lui Lepmets, care foarte tarziu si-a dat seama ce se intampla in spatele sau. Probabil ca fanii Stelei se asteptau la o ploaie de goluri, insa au avut parte de o surpriza. :))Min.30: Adi Rocea rateaza o ocazie teribila. Concordia are noroc. Steaua lasa impresia ca se chinuie in aceasta prima parte a meciului in fata Concordiei Chiajna.Min. 29: Ocazie uriasa ratata de Costea. O centrarea mult prea inalta a lui Alex Chipciu. Cea mai importanta ocazie de gol de la inceputul partidei.Pana in minutul 5, nu au fost ocazii la nicio poarta, insa posesia este a Stelei. Scorul este in continuare de 0-0.Bourceanu executa o lovitura libera, suteaza si este fault in atac.Steaua a castigat ambele intalniri din sezonul trecut. Steaua are un singur strain (Rocha) in primul 11, din care 7 sunt oameni de nationala.A inceput partida, Steaua are primul atac. Tanase joaca in postura de mijlocas stanga.Ora 21.30: Urmeaza un meci extrem de important pentru Laurentiu Reghecampf. Acesta marturisea ca nu mai cunoaste formatia COncordiei, in conditiile in care au mai ramas doar 3 jucatori din lotul vechi.Ora 21.29: Au fost miscari de trupe serioase la Concordia. AU plecat foarte multi jucatori, insa a ramas Adrian Popa, un jucator care a fost foarte aproape de FC Vaslui pentru suma 400.000 de euro. In cele din urma Vasluiul a decis sa-l ia pe Liviu Antal. Popa este un fotbalist extrem de interesant.Partida Steaua – Concordia se joaca pe arena din Ghencea, in prima etapa din noul sezon al Ligii I la fotbal.Florin Costea a fost aruncat din start de Reghecampf contra Chiajnei, titreaza GSP.ro. Dumitras, Pintilii si Rocha vor juca si ei pentru prima data intr-un meci oficial pentru Steaua.Echipe de start:Steaua: T 259;t 259;ru 351;anu – Dumitra 351;, Gardo 351;, Chiriche 351;, Latovlevici – Bourceanu, T. B 259;lan – Chipciu, Fl. Costea, T 259;nase – RochaRezerve: Stanca, Pintilii, Filip, M. Costea, Martinovici, Rusescu, NikoliciAntrenor: Lauren 355;iu ReghecampfChiajna: Lepmets – V. Cre 355;u, Belica, Ghionea, Fl. Maxim – Ad. Popa, S. Paraschiv, Rocha, Purece – Wellington, SimionRezerve: Ni 355; 259;, Fl. Ilie, Ispir, Leca, Cîrstea, Serendiuc, StanAntrenor: Ilie StanArbitru: R. Dumitru; Asisten 355;i: V. Marinescu, R. GhinguleacSursa foto: gsp.ro