STEAUA – DINAMO: Declaratii dupa derby

Derbyul Steaua – Dinamo s-a terminat cu scorul de 3-1, dupa ce scorul a fost deschis de Alexe, a egalat Rusescu si tot golgeterul Stelei a restabilit egalitatea si a declansat iadul pe Arena Nationala cu inca un gol. Szukala a majorat scorul in ultimele minute la 3-1. Steaua e pe primul loc in Liga I, la 13 puncte de Dinamo.Steaua – Dinamo, declaratii dupa meci: Reghecampf: Cred ca o analiza concreta o s-o facem maine, sa discutam ce am facut in primele 60 de minute. Am controlat jocul, dar nu am fost hotarati, le-am dat foarte mult spatiu. Jocul l-am controlat, am aratat de ce suntem in stare. As vrea sa oprim toate discutiile, sa incercam sa nu ne mai jignim. A fost un emci frumos, publicul cred ca a fost multumit. .Gigi Becali: S-a jucat doar la o poarta. Daca Tanase nu o sa ia atitudine, o sa imbatraneasca la Steaua. Eu cred ca Rusescu ar trebui sa joace atacant, nu mijlocas. Sa o bati pe Dinamo in halul asta, sa o umilesti, sa o macelaresti ca la abator… e ceva! Aici a fost abator! E vorba de puterea echipei. Cine mai poate acum sa mai ajunga pe Steaua? .Dumitru Dragomir: Dinamo s-a prezentat bine aparandu-se, Steaua are o forta incredibila. Steaua are o forta psihica iesita din comun. Chipciu este jucator de echipa nationala, e cel mai bun fundas dreapta. Felicit atat galeria Stelei, cat si galeria lui Dinamo, mai putin pentru cele doua pocnitori .