STEAUA – QABALA. Live Text 0-1. Steaua este la a treia infrangere din sase meciuri

STEAUA – QABALA se joaca miercuri seara, de la 19.30, fiind primul meci amical din stagiul de pregatire din Turcia. Steaua intalneste echipa lui Cristi Pulhac, partida fiind transmisa de Digi Sport. Qabala nu este un nume mare in Azerbaijan. Steaua este la a treia infrangere din sase meciuri de pregatire.UPDATE: Final de meci, STEAUA – QABALA scor 0-1.Qabala marcheaza prin Dodo. Asadar Steaua este condusa din minutul 77, dupa ce Tatarusanu a aparat initial mingea brazilianului, insa pana la urma a fost invins.Steaua are o ocazie imensa de gol in minutul 74. Rusescu este fata in fata cu golul, insa Diego are o interventie salvatoare pentru echipa sa. Pintilii a mai avut o ocazie asemanatoare in minutul 54.La pauza, Steaua – Qabala scor 0-0. Nu sunt modificari in cele doua echipa la inceputul celei de-a doua reprize. Jocul este mult mai alert in partea a doua a jocului decat in prima repriza. Meciul se joaca in incinta Complexului Sportiv Calista.Ros-albastrii s-au antrenat miercuri dimineata in incinta Complexului Calista, acolo unde joaca primul meci amical din Turcia, impotriva azerilor de la FK Qabala.Qabala se afla pe locul 5 in Azerbaijan. Azerii au mai jucat si cu Petrolul Ploiesti in aceasta perioada, castigind cu 2-0.Urmatorul meci al Stelei va fi cu Sturm Graz (Austria), pe 1 februarie, la ora 20:00. in afara de cele doua jocuri de verificare, Steaua mai are programate inca 4 partide amicale.Sursa foto: steauafc.com