STEAUA – SEVERIN, Liga I. Steaua a batut cu 2-1 pe Severin

STEAUA – CS SEVERIN, scor final 2-1. In partida de duminica seara din etapa cu numarul 16 din Liga 1 a deschis scorul CS Severin in minutul 16 prin golul lui Vancea, iar Steaua a revenit 4 minute mai tarziu, printrun gol inscris de Tanase. Rusescu a adus Steaua in avantaj in minutul 27. Doar 2 puncte a obtinut pana acum CS Severin in deplasare in opt meciuri si a pierdut de sase ori. Desi Steaua marcheaza cel mai mult in repriza a doua, in meciul cu CS Severin rezultatul final a fost transat inca din prima repriza, a doua fiind fara goluri.Steaua a revenit de la scorul de 1-0. A egalat Tanase, iar Rusescu a adus Steaua in avantaj. Min. 27: Gol Steaua!! A marcat Raul Rusescu, jucatorul aflat la cel mai bun sezon al carierei sale. Steaua trece la putere, este 2-1!!! Golul cu numaurl 14 din Liga 1.Min. 20. Gol Steaua!!! Marcheaza Tanase care egaleaza lasandu-l pe portarul Severinului fara nicio sansa sa apere.Min. 16. Gol Turnu-Severin! A deschis scorul Vancea.Iata echipele de start STEAUA – CS SEVERIN:STEAUA: Tatarusanu – Georgievski, Szukala, Gardos, Parvulescu – Bourceanu, Pintilii – Adi Popa, Rusescu, Tanase – Mihai CosteaRezerve: Stanca, Chipciu, Filip, Prepelita, Latovlevici, Balan, RochaSEVERIN: Marinescu – Mitic, Durimel, Dandea, Giurgiu – Neacsa, Olah, Al. Zaharia, Dragalina – Moutinho, VanceaRezerve: Stetca, Abba, Fl. Patrascu, Joel Thomas, Arnautu, Balau, Barry