Sahtior – Zenit scor 2-2 in grupa G din Champions League

Sahtior – Zenit a fost un meci cu emotii pentru Mircea Lucescu. Din pacate Sahtior a fost egalata de doua ori de Zenit St Petersburg: scor 2-2 in grupa G a Ligii Campionilor. Sahtior – Zenit scor 2-2Pentru Sahtior au marcat Willian in minutul 15 si Luis Adriano in minutul 45. Pentru Zenit a marcat Shiroko in minutul 33 si Faizulin in minutul 60.Echipe de start:Sahtior: O. Rybka, D. Srna, D. Chygrynskiy, R. Rat, T. Hübschman, O. Chizhov, Willian, Fernandinho, Jádson, Douglas Costa, Luiz AdrianoZenit: V. Malafeev, Bruno Alve, N. Lombaerts, D. Criscito, T. Hubo 269;an, Danny, R. Shirokov, V. Faizulin, K. Zyryanov, I. Denisov, A. BukharovCiteste si:AC Milan – BATE BorisovBarcelona – PlzenChelsea – GenkLeverkusen – ValenciaMarseille – ArsenalOlympiakos Pireu – Borussia DortmundFC Porto – Apoel