Sheriff Tiraspol – Steaua 1-1

Eliminare rusinoasa pentru Steaua din Europa League, dupa doar cinci meciuri disputate in Grupa H. Steaua a remizat si la Tiraspol cu Sheriff scor 1-1 si a pierdut orice sansa de a mai merge in primavara europeana. Ironic este ca in celalalt meci al grupei, Fenerbahce invinsese Twente cu scorul de 1-0 si ii asigurase Stelei rezultatul de care avea nevoie.Steaua nu a reusit sa isi impuna jocul in prima repriza, iar Volkov le-a dat mari emotii ros-albastrilor . Stancu a trecut, totusi, foarte aproape de a deschide scorul intr-o repriza echilibrata, lovitura sa de cap stergand, aproape, bara.Sheriff a fost echipa care a deschis scorul in minutul 83, cand rezerva Dhiedhiou a trimis un sut foarte stab, pe care Zapata a reusit sa in scape printre maini, in poarta. Imediat, in minutul 87, Toja a prins un vole excelent din interiorul careului, si a inscris golul sperantelor nebunesti. Nimic nu s-a mai intamplat, insa, pana la final, cu exceptia eliminarii lui Petre Marin, iar Steaua paraseste Europa League pe usa din dos.Citeste mai mult pe site-ul Antena 3