Sportul – FC Brasov 1-2, Liga 1 – etapa 32

nbsp;

FC Brasov a scapat si matematic de retrogradare dupa ce a invins in Regie pe Sportul Studentesc cu scorul de 2-1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 32 prin Cardoso, atacantul brasovean inscriind dupa o grava eroare a portarului Popescu.

Numia trei minute a rezistat avantajul echipei vizitatoare, Irimia inscriind dupa un serviciu al lui Tibi Balan.

Scorul final al intalnirii a fost stabilit inca din mmintul 43 atunci cand Mateiu a inscris din interiorul careului dupa o pasa a lui Viveiros.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Sportul Studentesc: A. Popescu – Patriche, Lung, Ratiu, Farmache – Cruceru (Lungu
’46), V. Negru – Irimia (Costin ’85), T. Balan, Ferfelea (Dobre ’68) – Curelea. Antrenor: Gheorghe
Multescu

FC Brasov: Marc – Rusu, Majernik, Oros, Cr. Ionescu – Toloza – Mateiu (Distefano ’70), Stanga, Cristescu (Chipciu ’70), Viveiros – Cardoso (Martinovici ’87). Antrenor: Antonio Conceicao.