Sportul Studentesc – FC Vaslui 0-1, Liga 1 – etapa 16

FC Vaslui a invins pe Sportul Studentesc, la Bucuresti, cu scorul de 1-0 in penultima etapa a turului Ligii 1.Dupa o prima repriza nula din toate punctele de vedere, ocaziile partidei au aparut in ultima treime a intalnirii cand de altfel s-a inscris si unicul gol al intalnirii.In minutul 72, Lucian Sanmartean executa un corner de pe partea dreapta a terenului si Bello a reluat cu capul in plasa pentru trei puncte importante in lupta pentru ocuparea unui loc de cupa europeana.Au evoluat urmatoarele formatii:Sportul Studentesc: Niculescu (Viciu ’80) – Farmache, Ratiu, Patriche, Maxim – Cruceru (C. Gheorghe ’77), Patrascu (Irimia ’70) – Ferfelea, T. Balan, Varga – Curelea. Antrenor: Florin Tene.FC Vaslui: Kuciak – Milanov, Papp, Canu, Balace – Gencev – L. Sanmartean, Wesley (Pouga ’67), Gerlem (Gheorghiu ’46) – Adailton (R. Costin ’34), Bello. Antrenor: Viorel Hizo.