Sportul Studentesc – U Cluj 2-4, Liga 1 – etapa 13

U Cluj a urcat provizoriu pe treapta a treia a clasamentului Ligii 1 dupa ce a invins duminica in Regie, pe Sportul, cu scorul de 4-2.Gazdele au deschis scorul in minutul 22, Maxim inscriind dintr-o lovitura libera de la 25 de metri. Clujul a restabilit egalitatea in minutul 34. Beta l-a faultat pe Grecu in suprafata de pedeapsa, penaltyul acordat fiind fructificat de Adrian Cristea.Pauza i-a gasit pe ardeleni in avataj minim pe tabela de marcaj, Tony inscriind in minutul 43 la o fza prelungita de atac la care un rol important l-a avut si Tony.A fost un meci al dublelor, Adrian Cristea fiind primul care si-a inscris numele pentru a doua oara pe tabela de marcaj. Mijlocasul clujenilor a punctat in minutul 78 cu un sut din interiorul careului.Tony s-a evidentiat si el din nou in minutul 82, inscriind dupa o pasa decisiva a lui Grecu.Ultimul gol al intalnirii i-a apartinut lui Maxim, mijlocasul gazdelor inscriind din lovitura de la 11 metri in ultimul minut de joc.Au evoluat urmatorii jucatori:Sportul: Popescu – Beta (Nicola ’80), Patriche, Lung, Maxim –