Steaua Bucuresti – FC Vaslui 2-1 (0-1)

Steaua Bucuresti a revenit pe podiumul Ligii 1 dupa Victoria obtinuta pe teren propriu, scor 2-1, impotriva echipei antrenate de Marius Lacatus, FC Vaslui.A fost prima infrangere suferita de formatia patronala de Adrian Porumboiu de cand aceasta este condusa de pe banca tehnica de fosta vedeta a Stelei, Marius Lacatus.Oaspetii au incput mai bine partida, reusind de altfel sa deschida scorul in minutul 23 prin brazilianul Gerlem, atacantul Vasluiului fructificand o pasa venita de la Wesley.Steaua a egalat abia in repriza secunda printr-o faza creata de doi stranieri. In minutul 57 Golanski a centrat de pe partea dreapta pana la marginea careului de 6 metri si Kapetanos a restabilit egalitatea cu o lovitura de cap, in dreapta lui Haisan.Partida parea a se termina la egalitate insa, in minutele de prelungire Szekely a inscris cu un sut fara preluare, la coltul lung, intr-o faza in care rolul decisiv l-a jucat acelasi Kapetanos.Au evoluat urmatorii jucatori:Steaua: Zapata – Golanski, Ghionea, Rada, P. Marin – Nicolita, Toja, Ov. Petre (Plesan ’80), Cr. Tanase (Szekely ’46) – B. Stancu (Surdu ’64)- Kapetanos. Antrenor: Mihai Stoichita.FC Vaslui: Haisan – Buhus, Akakpo, Farkas, Hugo Luz – Pavlovici – Burdujan (Delgado ’73), Ghenchev, Wesley, Gerlem (Milisavljevici ’88) – Temwanjera (N. Jovanovici ’90+1). Antrenor: Marius Lacatus.