Steaua Bucuresti – Pandurii Tg.Jiu 2-0, Liga 1 – etapa a XII-a

Steaua a urcat pe locul patru, la sapte puncte in spatele Otelului, dupa victoria din meciul cu Pandurii.Steaua a castigat meciul cu Pandurii Targu Jiu, scor 2-0, ultimul al etapei a 12-a a Ligii I.In prima repriza ros-albastrii nu au reusit un joc prea bun, fiind chiar dominati de gorjeni care au pus probleme serioase la poarta lui Tatarusanu, insa scorul la pauza a fost 0-0.Dupa pauza stelistii au intrat decisi pe tern si au reusit sa obtina o victorie importanta.Bogdan Stancu a deschis scorul in minutul 62, profitand de gafele defensivei gorjene. Tot el a marcat si golul doi, 10 minute mai tarziu din pasa lui Ricardo.CASETA TEHNICA:Steaua: 12. Tatarusanu – 29. Bonfim, 22. Galamaz, 23. G. Alves, 5. Brandan – 21. Ricardo, 8 Radut (27. Marinescu ’61) – 16. Nicolita (7. Szekely ’73), 28. B. Stancu, 10. C. Tanase – 17. Bilasco (9. Kapetanos ’84). Antrenor: Marius Lacatus.Pandurii Targu Jiu : 12. M. Popa – 2. Matei, 3. Viera, 4. Chibulcutean (6. Cardoso ’76), 29. Grecu – 5. Pintilii (16. Nistor ’80) – 7. Bacila, 14. Voiculet, 10. Hidisan (17. Brata ’67), 30. I. Iordache – 23. Adr. Iordache. Antrenor Petre Grigoras.