Steaua – CFR Cluj 1-1. Becali l-a facut in toate felurile pe Balaj: de la criminal, la nenorocit si ipocrit!

Meciul Steaua – CFR Cluj s-a terminat cu scorul de 1-1, intr-un meci nebun care s-a jucat, sambata seara, pe Arena Nationala, in etapa a 17-a din Liga I. In acest moment CFR trece pe primul loc, peste Dinamo, care maine joaca cu Astra in deplasare.Steaua – CFR Cluj s-a terminat 1-1. Steaua a dominat jocul, insa Kapetanos s-a razbunat din plin pe Steaua. Primul gol a fost marcat in minutul 15 de Pantelis Kapetanos, iar Mihai Costea a restabilit egalitatea in minutul 71. In acest moment se ia totul de la capat. Au fost 30.000 de oameni in tribune, care au plecat dezamagiti de la meci.Dupa meci, Gigi Becali a fost foarte nervos pe arbitrul Balaj, pe care l-a acuzat ca a luat spaga de la CFR. Becali l-a facut in toate felurile pe Balaj: de la criminal, la nenorocit si cel mai smecher arbitru. E posibil ca astia de la CFR sa fi lucrat inainte de a incepe campionatul sa fi dat 300-500-200 de mii la arbitri care 80% sunt de casa ai lor. In seara asta am vazut unul de-ai lor. Au dat spaga inainte si au asteptat tot anul. (…) Sa te fereasca Dumnezeu de arbitrii destepti, cu talent care te fura… A facut-o pe fata acuma! Si-a dat arama pe fata, am vazut cine e Balaj. Cel mai ipocrit, cel mai nenorocit om si arbitru! Astia nu merita sa traiasca, sa-ti bati joc de atata spirit… Sunt niste jagardele! , a spus Becali.Vezi aici declaratia integrala a lui Becali dupa meciLIVE TEXTCFR Cluj a jucat mai bine de 10 minute cu doi oameni mai putin, timp in care Steaua si-a creat cateva ocazii de a marca. Gabi Muresan a vazut primul galben dupa ce l-a lovit pe Bicvalfi, iar Weldon a fost eliminat pentru proteste. FINAL.Min. 90+4: Suteaza Raul Rusescu si putea fi un gol spectaculos. Steaua se poate considera si o mare ghinionista dupa ce in prima repriza a avut 3 bare.Steaua este cu 3 fundasi la centrul terenului. Bourceanu retras intre Emeghara si Brandan, s-ar zice o arma cu doua taisuri.Min. 90+1: Cartonas galben petnru Rusescu, un jucator care nu va juca cu Vointa Sibiu, asa cum nici Geraldo nu va putea evolua. S-au aratat 5 minute de prelungire.Min. 90: Bicfalvi primeste cartonas galben.Jucatorii Stelei cer sprijinul fanilor.Min. 88: Intra Vasile Maftei in locul lui Sougou.Min. 86: Gabi Muresan vede al doilea galben. Weldon vede si el cartonas rosu pentru proteste. Doi eliminati dintr-un foc! CFR-istii sunt nervosi ca Balaj nu a dat lovitura libera pentru CFR, dupa ce Muresan l-a lovit pe Bicfalvi. Steaua n-a mai batut-o acasa pe CFR din 2 martie 2008. Atunci a fost un meci castigat cu 3-1, dupa ce CFR a deschis scorul.Va intra si Weldon in locul lui Kapetanos. N-a fost deloc o primire calduroasa pe Arena Nationala a grecului.Iese Nikolic, intra Bicfalvi Min. 79: Florin Costea a fost la un pas de a marca. Iata, fratii Costea fac spectacol pe Arena Nationala. Daca ar fi intrat si aceasta minge in poarta, probabil am fi avut iarasi declaratii de genul: Sunt pe viata la Steaua!Inspirat Ilie Stan cu schimbarea facuta acum 5 minute cu Mihai Costea in locul lui Prepelita. La fel de inspirat a fost si Jorge Costa ci titularizarea lui Kapetanos.Min. 71 GOOOL! Suuuper-gol marcat de Mihai Costea. Marcheaza cel mai mic dintre fratii Costea. Isi arunca tricoul in mijlocul careului CFR-ului. Vede cartonas galben, dar nu conteaza. Super executie din partea lui Mihai Costea! Executie dificila, pe care o incearca de cateva partide incoace.Daca Steaua pierde in aceasta seara, atunci ar fi prima sa infrangere pe Arena Nationala.Min. 70: Iese Prepelita si intra Mihai Costea.Min. 70: A intrat Ronny la CFR Cluj, in locul lui Bastos. Este scos cu masinuta, desi nu e lovit atat de rau. Probabil incearca sa traga de timp.Este tot mai multa rumoare pe Arena Nationala!Min. 66: Revine Tanase. Suteaza puternic Muresan, insa scoate Tatarusanu. Este corner. Mijlocasul CFR-ului este foarte periculos, desi era departe de poarta.Steaua nu mai are ritm, nu mai reuseste sa aduca mingea in preajma careului lui Beto.Min. 65: Tanase este cazut la marginea terenului, dupa o lovitura clara primita de la Gabi Muresan. Are un hematom Tanase, i s-a umflat pleoapa dreapta. Suporterii stelisti sunt nervosi pe Arena Nationala, dupa ce CFR o conduce pe Steaua.Min. 64: Brandan centreaza pentru Rusescu, insa fara probleme pentru portarul portughez al CFR-ului.Min. 62: Cartonas galben pentru Beto pentru tragere de timp.Min. 60: Se inmultesc avertismentele in tabara CFR-ului. Steaua face pressing agresiv. CFR incearca sa echilibreze partida in ceea ce priveste posesia.CFR Cluj este echipa cu cel mai mare numar de trofee din ultimele sezoane: sapte. CFR Cluj sta cel mai bine la acest capitol si o domina clar pe Steaua.Min. 57: Iese Latovlevic, intra Florin Costea.Min. 55: Fault Geraldo. El mai are un cartonas galben.Min. 55: Rusescu suteaza bine, insa trimite pe centru. Beto a avut timp suficient sa-si pregateasca interventia.A inceput repriza a doua.Final de prima repriza. Steaua – CFR Cluj intra la vestiare cu 0-1.Min. 45: Suteaza Prepelita! Este a treia bara a Stelei, a doua pentru Prepelita. CFR incearca sa blocheze actiunea Stelei. Pur si simplu nu se lipeste la gol Andrei Prepelita. N-a marcat niciun gol in campionat, a inscris insa in Cupa Romaniei pentru Sanatatea Cluj.Min. 45: Lovitura libera pentru CFR Cluj, care este foarte aproape sa intre la vetiare cu avantaj. Se spune ca au prima de 5.000 de euro clujenii daca inving pe Steaua si pe Astra in etapa urmatoare.Min. 41: Rusescu obtine lovitura libera. Steaua nu mai reuseste sa aduca mingea repede in preajma careului. Posesie net superioara Stelei in aceasta partida. Jucatorii CFR-ului pierd foarte usor mingea.Muresan spunea ca Raul Rusescu este cel mai periculos din lotul Stelei.Min. 35: Brandan centreaza pentru Rusescu si este bara. Este a doua bara, dupa cea a lui Prepelita din min. 5.Destul de lente atacurile SteleiMin. 34: Cartonas galben pentru Geraldo si acesta rateaza meciul cu Vointa Sibiu.Spunea Edi Iordanescu inainte de meci: N-am obtinut nimic. Suntem doar pe locul 4, avem inca 8 puncte de recuperat si un joc extrem de rgeu de recuperat. Cu picioarele pe pamant secundul lui Ilie Stan.Min. 31: Bourceanu obtine o lovitura libera. Min. 28: Kapetanos acuza o lovitura din partea lui Bourceanu.Min. 27: Nikolic este agresiv. Probleme pentru atacantul muntenegrean. Cartonas galben pentru Nikolic, dupa un duel interesant si cam teatral cu Kadu. Balaj da lovitura libera pentru Steaua.Dan Petrescu se afla pe stadion pentru a urmari aceasta partida.Min. 25: Suteaza Bourceanu cu stangul, insa mult in afara cadrului portii.CFR vine dupa 3 victorii consecutive. Pentru Steaua va fi foarte greu sa castige meciul cu CFR din aceasta seara.Intervine echipa medicala a Stelei la Brandan.Min. 21: Muresan are un cartonas galben, insa risca. I-a dat peste picioare lui Brandan. Arbitrul lasa jocul sa continue.Steaua are trei jucatori in pericol de a fi suspendati: Tanase, Geraldo si Rusescu.Min. 17: Uriasa ratare a lui Raul Rusescu. Ar fi putut aduce egalarea!Min. 15: GOOOL! Pantelis Kapetanos marcheaza pentru CFR Cluj. Gol frumos marcat de atacantul grec, care a inscris cu capul de langa Iliev, dupa o centrare perfecta primita de la Sougou. Costa nu a gresit atunci cand l-a titularizat pe Kapetanos!Min. 10: Cartonas galben dat de Balaj lui Gabi Muresan. Arbitrul ii atrage atentia lui Muresan ca daca nu inceteaza cu protestele, ii da al doilea galben.Min. 9: O prima actiune foarte periculoasa a Stelei. prepelita a fost la un pas sa-l surprinda pe Beto.Incidente la peluza din spate a portii lui Tatarusanu. Isi fac aparitia jandarmii pe stadion.Min. 5: Lovitura libera pentru Steaua. CFR Cluj este cu toata echipa in propria suprafata. Bate Brandan, insa a incercat sa trimita direct in poarta, fara sanse de reusita. Trece cu bine CFR peste acest prim moment delicat.Echipe de startSteaua: Tatarusanu – Emeghara, Iliev, Geraldo, Latovlevici – Prepelita, Bourceanu, Brandan, Tanase – Rusescu, NikolicCFR Cluj: Beto – Panin, Cadu, Piccolo, Camora – Peralta, Muresan, Renan – Sougou, Kapetanos, BastosIlie Stan este ca de obicei extrem de agitat la marginea terenului. Desi a inceput cu o dezamagire la Steaua, a continuat cu jocuri destul de bine lucrate. Spun unii ca Ilie Stan ar avea un viitor frumos ca antrenor. Oricum, are o sansa mare.CFR Cluj nu trebuie sa piarda pentru a mentine aceasta distanta de 7 puncte. O victorie in Capitala in aceasta seara i-ar duce pe baietii lui Jorge Costa pe primul loc. CFR il are doar pe Cadu in pericol de suspendare.Desfasurare impresionanta e forte de ordine la aceasta partida. Undeva in jur de 500 de oameni care se ocupa de securitatea acestui meci.