Steaua – CSMS Iasi, scor 3-1, in Liga I

Echipa Steaua Bucuresti a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), formatia CSMS Iasi, intr-un meci din etapa a XXV-a a Ligii I in care oaspetii au marcat primii.
Golurile invingatorilor au fost marcate de Chipciu ’45+2, Pintilii ’59 si Tatui ’85, in timp ce pentru oaspeti a inscris Cl. Tudor, in minutul 15, din penalti.

0-1: Claudiu Tudor a transformat penaltiul acordat de arbitrul George Radulescu pentru un fault comis de Chipciu asupra lui Mitici.

1-1: Irimia a respins in fata un sut trimis de Adi Popa si Chipciu pe faza a restabilit egalitatea din 4 metri.

2-1: Chipciu a patruns in partea stanga, a centrat in mijlocul careului si Pintilii a inscris cu un sut de la 10 metri.

3-1: Latovlevici a centrat din partea stanga si Tatu a stabilit scorul final cu o lovitura de cap din 6 metri.

Steaua Bucuresti: Tatarusanu – Rapa (Tanase ’25), Szukala, Chiriches, Parvulescu (Latovlevici ’46) – Bourceanu, Prepelita – Ad. Popa, Rusescu (Pintilii ’46), Chipciu – Tatu. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

CSMS Iasi: Irimia – Mitici, Al. Cretu, Avramia, Vladu – Onofras (Mihalachioaie ’61), Milea, Straton, Moutinho (Cl. Ionescu ’77) – Cl. Tudor (Keita ’65) – Patulea. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Cartonase galbene: Chipciu ’15, Tanase ’53 / Onofras ’51, Mitici ’71.

Arbitri: George Radulescu (central) – Radu Ghinguleac, Vladimir Urzica (asistenti) – Mugurel Draganescu (rezerva).

Observatori: Adrian Vidan, Eduard Alexandru.

La partida din Ghencea au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.

Mijlocasul stelist Raul Rusescu a fost schimbat la pauza, dupa ce a fost lovit la o faza cu piciorul in cap de coechipierul sau Alexandru Chipciu.