Steaua – Concordia Chiajna UPDATE 2-1. Declaratii dupa meci!

Steaua – Concordia Chiajna s-a jucat duminica seara pe National Arena, in cadrul etapei a 13-a din Liga I.Steaua a invins pe Concordia Chiajna cu scorul de 2-1, dupa ce a fost condusa la pauza cu 1-0. Pentru Steaua au marcat Tanase si Rusescu, iar pentru Concordia Chiajna a marcat Munteanu.Declaratii dupa meciBecali: Am avut un meci greu pentru ca ni l-am facut noi singuri greu. Am luat un gol cu latul si ati vazut ce se intampla. Nu mi-a fost teama ca pierdem. Olaroiu mai are doi ani contract, cand vine, vine impreuna cu finul (n.r. Radoi).Ghencea e de domeniul trecutului Veneau vreodata 18.000 de suporteri la un meci cu Chiajna?UPDATEMin. 73: GOOOL Steaua. Raul Rusescu a sutat in poarta, este al patrulea gol din acest sezon pentru Rusescu. Steaua este pentru prima oara in avantaj.Min. 48: GOOOL Steaua. Cristi Tanase marcheaza un eurogol! Gol de senzatie! Tanase marcheaza foarte rar in confruntarile in Liga I, insa ca si in precedentele sale trei reusite pentru Steaua, marcheaza cu o executie de senzatie. A fost unul dintre cele mai frumoase goluri din aceasta etapa.In prima repriza, Steaua a trecut in cateva randuri de deschiderea scorului, cea mai mare ocazie fiind a lui Bicfalvi. Totusi, cei de la Chiajna au profitat de greselile stelistilor si au marcat.Repriza a douaConcordia Chiajna are pana acum doar 2 victorii, niciuna in deplasare si se afla pe locul 15 in acest moment. Cu acest rezultat, Steaua trece pe locul 9, la 11 puncte de Dinamo.Min. 33: GOOOL Chiajna. A marcat Vlad Munteanu in minutul 33, dupa ce a sutat din 6 metri o minge trimisa din corner. In tribune se afla si finantatorul Stelei, Gigi Becali, care urmareste meciul alaturi de fostul antrenor al Stelei, Cosmin Olaroiu. Inainte de aceasta partida, Steaua se afla pe locul 8 in clasament. Partida se joaca de la 21.30 si este transmisa de Digi Sport 1.Echipe de startSteaua: Tatarusanu – Martinovic, Geraldo Alves, Brandan, Latovlevici – T.Balan, Bourceanu, Bicfalvi, Cr.Tanase – M.Costea, Fl.CosteaAntrenor: Ilie StanConcordia: Fl.Nita – Cl.Dumitrescu, Bozga, Mamele, Vitinha – Sorin Pana, Ad.Popa, Muzac, V.Munteanu – Baltoi, IliescuAntrenor: Laurentiu Dinita