Steaua – Gaz Metan, 0-0. Steaua, la 3 puncte de Dinamo si la 8 de CFR

Steaua – Gaz Metan Medias s-a terminat cu scorul de 0-0, dupa mai multe ocazii la ambele porti, dar mai ales la poarta Mediasului. Steaua se departeaza de titlu si ramane la 3 puncte de Dinamo si la 8 de CFR Cluj. Partida Steaua – Gaz Metan a avut foarte multe ocazii de gol. Steaua a avut cel putin cinci ocazii de a marca. Steaua a jucat pana la pauza cu 3 fundasi centrali, apoi cu patru. Problema Stelei este ca nu are echilibru in joc.UPDATE Final de meci. Stelistii merg sa salute galeria. Geraldo s-a aruncat pe gazon vizibil dezamagit. Min 89: Steaua iroseste mai multe centrari, jucatorii lui Ilie Stan nu mai au forta sa atace. Patru minute de prelungire. Min. 80: Tatu este deposedat in ultimul moment.Min. 72: Geraldo este faultat, insa arbitrul lasa jocul sa continue.Plesca trage de timp.Min. 63: Rusescu suteaza puternic in plasa laterala. Steaua a fost foarte aproape de gol!Min. 62: Intra Florin CosteaMin. 61: Ruseste este faultat de Marcovici, care primeste cartonas galben.Min. 54: Imensa ocazie pentru Steaua. Centrare Tanase de pe partea stanga si Bicfalvi reia cu capul din 6 metri pe langa poarta. Steaua se afla in acest moment pe locul 5. A avut destul de multe ocazii in prima repriza, cel putin trei sanse foarte mari.Este pauza, 0-0 Steaua – Gaz Metan.Min 45: Chipciu patrunde spre careul lui Gaz Metan, dar este blocat in momentul pasei spre Tatu.Steaua joaca cu trei fundasi centrali: Chiriches, Iliev si Geraldo. O inovatie, insa jucatorii care sunt extreme vor trebi sa fie foarte atenti. Ramane de vazut ce sfaturi vor primi la pauza jucatorii lui Ilie Stan.In prima jumatate de ora, Steaua rateaza mai multe ocazii de gol.Min 28: Iliev primeste cartonas galben dupa ce l-a faultat pe Vitinho.Min 26: Steaua pune in pericol poarta Gaz Metanului. Tanase suteaza puternic in bara transversala, insa mingea nu intra in poarta.Min 22: Ocazie mare pentru Steaua de a deschide scorul! Rusescu trage din 6 metri, insa Plesca se stopeaza.Min 20: Steaua cere penalty dupa ce Chipciu trage in mana unui adversar.Min 12: Steaua domina inceputul primei reprize, insa nu reuseste sa se impuna intr-atat incat sa deschisa scorul. Min. 5: Lovitura libera pentru Steaua. Meciul Steaua – Gaz Metan a inceput.Steaua va avea un joc tensionat in aceasta seara. Circa 8.000 de suporteri se afla pe stadion. Steaua are doua schimbari fata de meciul de la Targu Mures. Tatu este rezerva, in premiera de cand a venit in Ghencea. Gaz Metan a inscris un singur gol pe terenul Steli, in sezonul trecut.Meciul Steaua – Gaz Metan este condus de Dragos Istrate la centru. Steaua si-a anuntat echipa de start. Cu cateva minute inainte de inceperea meciului, GSP anunta ca Florin Costea ii va lua locul lui Tatu in primul 11. Pe stadionul din Ghencea sunt prezenti circa 8.000 de suporteri. Antrenorul echipei Steaua se va baza tot pe Ciprian Tatarusanu, care a fost recuperat dupa ce si-a dat mina peste cap in meciul cu Tg. Mures. O surpriza va fi si titularizarea lui Mihai Radut ca mijlocas central, dupa ce l-a impresionat pe Gigi Becali prin evolutia sa la meciul de la Tg. Mures.Echipe de start:Steaua: T 259;t 259;ru 351;anu – Chiriche 351;, Geraldo, Iliev, Pîrvulescu – Bourceanu, Bicfalvi – Chipciu, R 259;du 355;, Cr. T 259;nase – RusescuRezerve: Stanca, M. Costea, Fl. Costea, Machado, Gardo 351;, Tatu, T. B 259;lanGaz Metan: Ple 351;ca – Fr 259;sinescu, Fl. Laz 259;r, Markovici, Buzean – Taher, Issa Ba – Al. Muntean, Nicandro, C. Petre – VitinhoRezerve: Buchta, Dudi 355; 259;, Muth, Vukadinovici, Avram, Roman, BawabArbitri: Dr. Istrate, Fl. Ungureanu, Fl. P 259;unescu